Zlato

Zlato slouží hlavně jako uchovatel hodnoty. Proto si našlo místo především v portfoliu konzervativních investorů. Je pravdou, že často i dynamičtější investoři mají část majetku uchovanou ve zlatě kvůli diverzifikaci. Jednoduše řečeno, každý z nás by měl vlastnit alespoň nějaké množství zlata. Pokud se ptáte kolik, obáváme se, že na to neexistuje přímá odpověď.

Doporučení expertů

Doporučení „expertů“ na zlato mít uloženo alespoň 10 % majetku ve zlatě jsou dávno vyvráceno. Pravdou ale zůstává, že průměrně vlastní každý Čech cca 0,8 gramů zlata, zatímco naši západní sousedé mají nakoupeno cca 122 gramů zlata na osobu.

Nezůstáváme pozadu

Přestože nejsme primárně prodejci zlata, ani tady nezůstáváme pozadu. Jsme přímo napojeni na světové distributory a tak umíme našim klientům zajistit bezpečný nákup investičního zlata světové kvality a navíc i spolupráci u zpětného odkupu.

Stříbro

Stříbro je neméně známý, ale často opomíjený bratříček zlata. Svou funkci má především v průmyslu, ale ani ve finančním portfoliu není špatné ho mít. I přesto, že je na rozdíl od zlata zatížen sazbou DPH, má větší potenciál růstu. Zajímavá je především jeho nízká cena a tak se stává v dnešní době dostupnější.

Další kovy

Zlatem a stříbrem to nekončí, pokud Vás zajímá například nákup investiční Platiny, Palladia či Rhodia a zajímá Vás názor profesionálů, rádi to s vámi probereme na osobní schůzce.